RSS
ENCZSK

Financování letecké techniky a kolejových vozidel

Letecká technika

Skupina Société Générale Equipment Finance se zabývá financováním letecké techniky již více než 50 let. Dnes jako jedna z mála finančních institucí se sídlem v České republice poskytujeme financování letecké techniky českým a slovenským subjektům, přičemž se specializujeme především na business jety a vrtulníky. Právní a daňové poradenství řešíme ve spolupráci s renomovanými právními kancelářemi a daňovými poradci. 

Po celou dobu financování sledujeme, zda letadlo splňuje veškeré technické předpoklady a zda jeho provozovatel či nájemce disponuje příslušnými certifikáty. Zároveň zajistíme, aby letadlo prošlo řádným technickým auditem. Důležitým faktorem je i pojištění v odpovídajícím rozsahu, v rámci nabídky vám zprostředkujeme návrh pojistných podmínek. 

Diskrétní přístup ke klientům a investorům je pro nás samozřejmostí. Dlužníkem může být i účelově založená společnost (special purpose vehicles), kterou například z důvodu zachování anonymity investor zakládá.

Kolejová vozidla

SG Equipment Finance patří k významným poskytovatelům nebankovního financování různých typů kolejových vozidel pro osobní a nákladní železniční dopravu. Ke každému klientovi i obchodnímu případu přistupuje individuálně tak, aby v maximální možné míře usnadnila nákup i následný provoz vozidel.

Pro financování kolejových vozidel nabízí finanční a operativní leasing i úvěr. Doba splácení záleží na způsobu financování – u finančního leasingu dosahuje 10 let, pro kratší dobu doporučujeme úvěr nebo operativní leasing. Splátky mohou být vyčísleny v eurech nebo českých korunách a nastaveny jako fixní nebo variabilní. Na vaše přání zprostředkujeme i pojištění pořizovaného vozidla a pojistné zahrneme do splátek. 

 

Máme také zkušenosti se syndikovaným a strukturovaným financováním v oblasti tzv. „big ticket“ a speciálních projektů.

 

KONTAKTUJTE NÁS PRO VÍCE INFORMACÍ