RSS
ENCZSK

Pomáháme

Jsme silná a úspěšná mezinárodní společnost a jako taková si uvědomujeme náš závazek k prostředí, ve kterém podnikáme, a ke společnosti, jejíž jsme součástí. Ročně financujeme investice za miliardy korun, čímž podporujeme rozvoj českých a slovenských firem. Nezapomínáme však na handicapované nebo jinak znevýhodněné jednotlivce.

 

V rámci skupiny Komerční banky spolupracujeme s Nadací Jistota, které každoročně věnujeme významnou finanční částku. Jejím prostřednictvím jsme v roce 2017 podpořili Diecézní charitu v Rajhradě formou daru na mzdy pečovatelek o seniory v domácím prostředí. Při své činnosti objíždí poměrně velké území moravského venkova a díky příspěvku si mohou udržet svůj standard kvalitní péče.

V předchozích letech jsme společně podpořili sociálně-aktivizační programy pro seniory, které pořádá Spolek MaPa z Kosovy Hory na Sedlčansku, tréninková pracovní místa pro lidi s duševním onemocněním, která zajišťuje nezisková organizace Fokus Praha, neziskovou organizaci Sdílení, která v Telči a okolí poskytuje sociální a zdravotní služby seniorům, zdravotně postiženým a nevyléčitelně nemocným a v roce 2014 klání nevidomých futsalistů, Občanské sdružení Sluneční domov a poskytovatele sociálních služeb Vyšší Hrádek.

 

Chuť pomáhat mají i sami naši zaměstnanci, kteří pořádají vlastní sbírky, ať už finanční či hmotné, a rozhodují o tom, kam podporu nasměrovat. V roce 2015 jsme tak vybrali téměř 30 tisíc korun pro dětský domov v Boršově nad Vltavou, v roce 2014  pak 70 tisíc korun na podporu dvou rodin s těžce mentálně a fyzicky postiženými chlapci. Aktivně se zapojujeme i do kampaní organizovaných Komerční bankou, jako je darování krve, sběr starých elektropřístrojů nebo použitého textilu. Patříme i mezi pravidelné účastníky akce "Do práce na kole".